Bize Sorun

Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım

Web sitesi açmak ya da yaptırmak ticari bir faaliyet içerisinde olan kişi ya da kurumların pazarını genişletmek için kullandıkları bir yöntemdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ticaretinde şeklinde bir takım değişiklikler meydana geldi. Bu değişiklikler kişi ya da kurumların daha fazla alanda etki sahibi olabilmesine olanak sağladı. İnternet sitelerini bir Pazar mantığında düşünür isek aslında neden web sitesi yaptırmalıyım ? sorusuna da yanıt vermiş  oluruz. İnternet siteleri kişi ya da kurumların dükkanlarıdır. Nasıl ki ticaret ile uğraşan bir kişi dükkanı olmadan bu işi yürütemiyor ise günümüzde de teknoloji geliştikçe insanlar internet siteleri üzerinden daha fazla etkileşime girdiler. Web sitesi işte bu yüzden de bir öneme sahip oldu. Çünkü özellikle ticaret işi ile uğraşan kişiler web site üzerinden hiçbir zaman ulaşamayacakları kadar çok kişiye ulaşma fırsatı buldular.

Her Web Sitesi Aynı Başarıyı Yakalar Mı?

Nasıl ki her dükkanın karı bir değilse her web sitesinden de aynı performansı beklemek doğru olmaz. Çünkü bir dükkanın tercih edilebilir olması müşteri potansiyelini tanıması ile ilgilidir. Web siteleri de hazırlanırken buna dikkat edilmelidir. Her web site tasarımı her iş için uygun olmayabilir. Bu yüzden iyi bir analiz yapılarak sitelerin kurulması gerekmektedir. Bir web sitesinden bir den başarı beklemek de doğru değildir. Çünkü sitenin tanınması ve kullanıcıların ona güvenmesi de önemli bir unsurdur. Bunların dışında web sitesinden yüksek performans için site sahiplerinin de azami gayreti göstermeleri gerekir.

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Bir internet sitesi kurmadan önce yapılması gereken şey web sitesinin kime ya da kimlere hitap edeceğini bilmektir. Yani hedef kitlenin belirlenmesi ve web sitesinin bu doğrultuda kurulması gerekmektedir. Web sitesi ne tür bilgiler içerecek? Bu da çok önemlidir. Yani web site e ticaret sitesi olarak mı? yoksa blog sitesi olarak mı hizmet verecek? Tüm bunlar hedef kitlenin belirlenmesinde önemli rol oynar. Daha sonra domain yani alan adı seçmek gerekmektedir. Alan adı sitenin başlığı ya da internetteki  adresi olarak da nitelendirilebilir. Ayrıca alan adından sonra .com ya da .net gibi bir domain uzantısının da seçilmesi gerekir. Siteye hosting hizmetinin tanımlanması gerekir. Hosting web sitenin erişime açık olması olarak tanımlanabilir. Site içerisinde aktif edilecek sayfaların planlaması yapılmalıdır. Örnek verecek olursak; ana sayfa, hakkımızda, iletişim gibi bilgilerin de belirlenmesi gerekir. Tasarım ve içerikler ise bu aşamada belirlenmelidir. Arama motorları optimizasyonunun yapılması gerekir. SEO ve yerel SEO ayarlarının yapılması da önemlidir. Ayrıca web sitelerinin belli aralıklar ile geliştirilmesi gerekmektedir. Çünkü web sitelerinin de insanlar gibi bazı ihtiyaçları vardır. Daha iyi bir performansa sahip olmak için web sitenizin ihtiyaçlarına da cevap vermelisiniz.