Bize Sorun

Ankara Eticaret Sitesi Yapan Firmalar

Ankara Eticaret Sitesi Yapan Firmalar

Dijitalleşmeyle beraber online alışveriş yapan müşterilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu noktada ürün ve hizmetlerini satmak isteyerek geniş kitlelere ulaşmak isteyen firmalar ve girişimciler e-ticaret sitesi açmaktadır. Ankara e ticaret sitesi yapan firmalar sayesinde sadece Ankara bölgesinden değil, her yerden sitelerinizi açtırabilirsiniz. En iyi e ticaret sitesi yapan firmalar, kısa sürede sitenizi hazır hale getirirken güvenilir bir alışveriş deneyimi sağlar. Bu nedenle e-ticaret sitelerinin önemi oldukça fazladır.

E-Ticaret Sitesi Nedir?

Firmaların veya kişilerin internet üzerinden ürün satış sitesine e-ticaret sitesi denilir. E-ticaret sitesi veya diğer ismiyle sanal market siteleri yaptırılırken tamamen firmaya özel tasarımlar kullanılır. Son dönemde hızla artan web sayfaları, rekabet ortamının da artmasına neden olmuştur. Firmalar satışını arttırmak için e-ticaret yöntemlerine başvuruyorlar.

Böylelikle firma müşterilerine ürün satışı yapabilecek, geniş ürün yelpazesini sunacak ve ürün fiyatları konusunda alıcılar ile interaktif ortamda ulaşmış olacaktır. Bu sistemi destekleyen yapıya e-ticaret programları deriz. Ankara E-ticaret firmaları tarafından verilen hizmetler sayesinde firmanızın internet ortamında istediği ürünü tanıtabilir ve reklamını da yapabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Avantajları Nelerdir?

E-ticaret yazılımlarını, tasarımını oluştururken izlenecek olan yol ve yazılım içerisindeki modüller arasında, e-ticaret sistemine özgün, profesyonel, mobil uyumlu bir tasarım, filtreleme modülü, stok takip modülü, e-ticaret sistemi içinde iade, satış, gizlilik ve güvenli alışveriş sözleşmeleri, haber ve duyuru modülü, 3D güvenli alışveriş, kupon modülü, kargo takip, üyelik sistemi, sınırsız kategori ekleme gibi seçenekler bulunur. E-ticaret sitesi avantajları ve fazlasına baktığımızda:

 • Kullanıcılar ihtiyaç duyduğu ürünlere hızlı şekilde erişebilir.
 • Çeşitli kategoride yüzlerce ürün sunulabilir.
 • Kampanya ve indirimleri sunarak satışları arttırabilirsiniz.
 • Stokları kolay bir şekilde eritebilirsiniz.
 • Sitenize her an, her cihazdan rahatlıkla ulaşma imkânı sağlarsınız.
 • 7 gün 24 saat açık bir mağazaya sahip olursunuz.
 • Marka bilinirliği daha kolay arttırılır.
 • E-ticaret siteleri, geleneksel yöntemlere göre daha düşük maliyetlidir.
 • Fiziki bir mağaza masrafı olmaz.
 • Stoksuz satış yapabilme imkânı sayesinde kira, depolama gibi masraflar çıkmaz.
 • Evden ticaret yapabilme olanağı sağlar, müşteriler için sürekli ulaşılabilir.
 • Tüm ülkeden sipariş alabilir ve satış yapabilirsiniz.

İyi Bir E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Ankara E-ticaret sitesi hizmetlerinin istenilen şekilde olması en önemli kriterlerdir. Bir sitenin müşteriler tarafından beğenilmesi, kolay kullanımıyla ilişkilidir. Müşteri kitlesinin birçok farklı yaş aralığında ve internette zaman geçirmesi gibi kriterler de göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır. Diğer konulardan biri de site sahibi olmanın kişilere birey olarak hissettirmesidir.

Örnek olarak siteye üye olan birine doğum gününde mesaj göndermek, firmalar tarafından önerilen reklam stratejileri arasındadır. E-ticaret sitesi kuran firmaların bu tarz inceliklerinden haberdar olması, site kurulumlarını bu doğrultuda gerçekleştirmeleri, sitenin başarılı olmasında önemli etkenlerdir.